Fundația Alexandrion - Bine ați venit!

Urmărește LIVE Gala Trofeelor Alexandrion 2018

OVERVIEW

The web page fundatia-alexandrion.ro currently has an average traffic ranking of zero (the smaller the better). We have analyzed two pages inside the domain fundatia-alexandrion.ro and found fourteen websites linking to fundatia-alexandrion.ro.

FUNDATIA-ALEXANDRION.RO TRAFFIC

The web page fundatia-alexandrion.ro has seen varying amounts of traffic for the whole of the year.
Traffic for fundatia-alexandrion.ro

Traffic ranking (by month) for fundatia-alexandrion.ro

Traffic ranking by day of the week for fundatia-alexandrion.ro

LINKS TO WEBSITE

Clubul Presei Transatlantice o punte de comunicare între locuitorii a două continente

O punte de comunicare între locuitorii a două continente. De prin lume adunate! Debuturi, Tinere talente. Benzi Desenate românești laTârgul internaţional de carte de la Leipzig. De prin lume adunate! Mdash; Lasă un comentariu.

Asociaţia DORNA Eco ACTIV

A fost înfiinţată în anul 2009 cu scopul de a se implica activ în protecţia naturii şi a mediului înconjurător, în promovarea şi dezvoltarea ecoturismului şi în mod deosebit a turismului activ în Ţara Dornelor. Se impun în peisajul Ţării Dornelor. 238;i separă de Masivul Giumalău. Prin spectaculoasele Chei ale Zugrenilor.

WHAT DOES FUNDATIA-ALEXANDRION.RO LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of fundatia-alexandrion.ro Mobile Screenshot of fundatia-alexandrion.ro Tablet Screenshot of fundatia-alexandrion.ro

FUNDATIA-ALEXANDRION.RO SERVER

Our crawlers observed that a single page on fundatia-alexandrion.ro took two thousand one hundred and forty-five milliseconds to stream. Our crawlers could not discover a SSL certificate, so in conclusion our web crawlers consider fundatia-alexandrion.ro not secure.
193.189.99.27

We caught that this website is utilizing the nginx server.

Fundația Alexandrion - Bine ați venit!

Urmărește LIVE Gala Trofeelor Alexandrion 2018

PARSED CONTENT

The web page fundatia-alexandrion.ro states the following, "Concursul de creație pentru trofeul Constantin Brâncoveanu." I saw that the webpage also said " Căutăm creatorul următorului trofeu Constantin Brâncoveanu." They also said " Elena Chiriac, laureată la Gala Trofeelor Alexandrion Speranța. Revedeți dezbaterea la care au fost invitate laureatele Trofeelor Alexandrion la B1 TV. Reluare Gala Trofeelor Alexandrion 2018. Abonează-te pentru a primi informații privind activitatea Fundației Alexandrion."

ANALYZE SUBSEQUENT DOMAINS

Fundatia Ana

Săptămânii Europeane a Tineretului la final. Sâmbătă, 14 mai, odată cu flash-mob-ul cu tema antidrog s-a încheiat una din cele mai reușite ediții ale Săptămânii Europeane a Tineretului , dintre cele 17 ediții, organizate anual, la Suceava. Săptămâna Tineretului a ajuns la ediția a XVI-a. În perioada 26 31 octombrie 2015 a avut loc la Suceava o nouă ediție a proiectului devenit tradițional, Săptămâna Tineretului. Proiectul de față își propune promovarea unui stil de viață sănătos.

Acasa - Fundația Bucureștii Noi

Uitati ce puteti obtine si vedeti ce puteti oferi. Misiunea Fundației Bucureștii Noi este aceea de a îmbunătății condițiile de viață a persoanelor care se află în situații de dificultate depășind, pe cât posibil, obstacolele materiale și promovând, unde este posibil, educația care duce la demnitate și permite independența persoanei. Sanatate - recuperare fizica - kinetoterapie - sport. Terapie Ocupationala prin Arte Combinate.

Fundatia Celibidache Acasa

Final culminant al Masterclass-ului de dirijat Tehnica de dirijat a Maestrului Sergiu Celibidache. Şi acum mai răsună Iaşi-ul după concertul de final de Masterclass, care a avut loc pe 6 octombrie, la Universitatea de Arte George Enescu , Sala Eduard Caudella. Concertul a fost susţinut de absolvenţii Masterclass-ului Internaţional de Dirijat Tehnica de dirijat a Maestrului Sergiu Celibidache, desfăşurat în perioada 30 septembrie 6 octombrie 2013.

Fundaţia Culturală Roşia Montană Susţine protejarea patrimoniului în cadrul unei dezvoltări durabile

Roşia Montană nu aparţine numai unora sau altora, ci întregii ţări, iar patrimoniul său - întregii Europe. Ioan Piso, Preşedintele Fundaţiei Culturale Roşia Montană. În munţii Apuseni, în inima Transilvaniei, o aşezare veche se întinde de-a lungul unei văi de o frumuseţe mirifică, unde fiecare anotimp aduce bucuria vieţii iar oamenii sunt parte din darul oferit de natură. Pentru că este o flacără care menţine vie dorinţa de a tră.

Fundatia Episcopul Grigorie Leu

Miscare pentru Progresul Satului Romanesc - Filiala Suceava. Duminică, 23 ianuarie 2011. Valorificarea datinilor şi obiceiurilor locale din perspectivă comunitară, cu accent pe orientare profesională şi inserare socială;. Realizarea unor materiale documentare, audio şi video, de inventariere a tradiţiilor populare cu accent pe interculturalitate;. Promovarea dialogului intercultural şi interetnic;. Promovarea artei traditionale si a mestesugurilor populare ;.